2020 WEEKLY HIGHLIGHTS

Mar. 1 U12 B4 GS @ Jozo BM
Ryan Bechard – 8th

Mar. 1 U14 OCup GS @ Alpine
Kaitee Jones – 5th
Mason Priest – 18th

Mar.1 U14 13 yo GS @ Mansfield
Molly Nobbs – 7th
Fiona Browne – 13th
Katelyn Mullin – 14th
Brandon Bloxam – 7th
Jonathan Weppler – 13th
Nolan Priest – 17th

Feb.29 U12 Ext/11yo SL @ Mansfield
Grace Dennison – 11th
Penny McLean – 12th
Mackenzie Martin- 16th
Kylie Ferguson – 17th
Dustin Hay – 7th
Theodore Iwata – 12th
Kai Boland – 18th

Feb.23 U16/U19 GS @ Osler
Camryn Weames – 3rd
Maggie Smart – 2nd
Alex Gittens – 7th
Sophie Tran-Chapman – 8th
Taryn Cator – 3rd
Andrew Stevens – 1st
Dylan Bower – 2nd
Charlie Heisz – 3rd
Cameron Meredith – 8th
Luc Mazzuca – 4th

Feb.23 u14 Girls Racefest @ Mansfield
Cierra Martin – 25th GS

Feb. 22 U12 10yo Kombi/Terrain @ Beaver Valley
Valentina Bongiorno – 14th
Lauren Perron – 20th

Feb. 22 U14 B5 GS @ Mansfield
Lauren Mullin – 6th
Cierra Martin – 11th
Brooklyn McAllister – 12th

Feb.21 U12 Sign of the Skier @ Mansfield
Kinzie Jones – 28th
Dustin Hay – 24th

Feb.16 U16/U19 GS at Mansfield
Zoe Priest – 1st
Maggie Smart – 2nd
Taryn Cator – 4th
Katie Tripp – 3rd
Sophie Tran-Chapman – 9th
Alexandra Gittens – 11th
Camryn Weames – 12th
Andrew Stevens – 1st
Charlie Heisz – 2nd
Alexis Tran-Chapman – 3rd
Dylan Bower – 4th
Charlie Poulter – 5th
Will Locklin – 1st
Oliver McLean – 6th
Cameron Meredith – 14th
Owen Daca – 16th

Feb.14 U12 Osler GS Invitational
Dustin Hay – 24th

Feb.14 U10 GS Sign of the Skier Invitational
Phoebe Nobbs – 18th
Maya Mikitchook – 28th
Martin Lincoln – 10th
Maxwell Yates – 12th
Magnus Merohl – 22nd

Feb.9 U16/U19 SL @ the Heights
Zoe Priest – 1st
Maggie Smart – 2nd
Olivia Harris – 3rd
Sophie Tran-Chapman – 4th
Alex Gittens – 6th
Mia Volpe – 15th
Taryn Cator – 3rd
Charlie Heisz – 1st
Andrew Stevens – 2nd
Dylan Bower – 3rd
Oliver McLean – 2nd
Owen Daca – 6th
Callum Taylor – 18th

Feb.9 U14 12yo GS @ Craigleith
Monique Bradford – 2nd
Brooklyn McAllister – 13th
Cierra Martin – 18th

Feb.9 U14 13yo GS @ Blue Mountain
Katelyn Mullin – 11th
Mariana Maksymec – 14th
Molly Nobbs – 16th
Brandon Bloxam – 10th

Feb.8 U16 Racefest – Women @ Heights, Men @ Muskoka Ski Club
Sophie Tran-Chapman – 5th SL, 12th GS
Mia Volpe – 11th SL
Katie Tripp – 20th GS
Will Locklin – 2nd SL, 3rd GS
Oliver McLean – 10th SL, 11th GS
Owen Daca – 12th SL, 9th GS
Callum Taylor – 15th SL, 20th GS
Will Stetic – 20th SL
Cameron Meredith – 21st SL, 26th GS
Finlay MacNaughtan – 23rd GS

Feb.8 U12 Extended & 11yo Kombi @ Blue Mountain
Kinzie Jones – 8th
Kylie Ferguson – 13th
Bridget Daca – 15th
Kendal Jones – 17th
Mackenzie Martin – 18th
Penny McLean – 19th
Reese Holmes – 20th
Dustin Hay – 8th
Theodore Iwata – 15th
Jesse Tiviluk – 17th

Feb.2 U16 OCup SL
Jack Gillies – 30th

Feb.2 U14 OCup Dual SL @ Craigleith
Mason Priest – 22nd

Feb.1 U14 SOD B2 SL @ Mansfield
Mariana Maksymec – 8th
Brandon Bloxam – 13th

Jan.31 U14 OCup Skills Comp @ TSC
Kaitee Jones – 8th

Jan.30 U14 OCup GS @ Osler
Matthew Poulter – 18th

Jan.26 U14 B5 SL @ Osler
Lauren Mullin – 7th
Cierra Martin – 16th

Jan.26 U12 B2 GS @ Caledon
Matteus Preiner – 17th
James MacDonald – 18th
Theodore Iwata – 20th
Bridget Daca – 4th
Grace Dennison – 6th
Kinzie Jones – 8th
MacKenzie Martin – 11th
Penny McLean – 15th
Sophie Jolivet – 18th

Jan.26th U10-NFS Sun
Phoebe Nobbs – 1st
Claire Dennison – 2nd
Lily Vijayraghavan – 3rd
Lilah MacQuarrie – 4th
Rachel Vijayraghavan – 5th
Magnus Lerohl – 1st
Lincoln Martin – 2nd
Kyle Locklin – 3rd
Christopher Ceretti – 4th
Maxwell Yates – 5th

Jan.25th – U8-NFS Sat
Rania Alibhai – 1st
Katie Blackwell – 2nd
Piper Swartz – 3rd
Victoria Watanabe – 4th
Abby Ross – 5th
Alex Lam – 1st
Kieran Lee – 2nd
Thomas MacDonald – 3rd
Myles McCurdy – 4th
Ben Fisher – 5th

Jan.25th U10 Interclub GS @ Mansfield
Phoebe Nobbs – 1st
McKenna Bryant – 3rd
Maya Mikitchook – 4th
Tennyson Bryant – 5th
Isabelle Wallace – 7th
Nella Lehman – 8th
Stephanie Arellano-Rubach – 9th
Magnus Lerohl – 1st
Lincoln Martin – 2nd
Maxwell Yates – 3rd
Josh McKenna – 5th
Alex Jolivet – 9th
Kyle Locklin – 10th

Jan.19th U12 11yo/Extended PSL @ Mansfield

Kinzie Jones – 2nd
Kendal Jones – 5th
Grace Dennison – 8th
Bridget Daca – 14th
Penny McLean – 15th
Kylie Ferguson – 19th
Emiko Iwata – 20th
Dustin Hay – 8th
Jesse Tiviluk – 12th
Theodore Iwata – 13th
Matteus Preiner – 14th

Jan.19th U14 13yo SL @ Heights
Nolan Priest – 13th
Brandon Bloxam – 16th
Katelyn Mullin – 9th
Molly Nobbs – 10th

Jan.19th U14 12yo SL @ Jozo
Cierra Martin- 7th
Monique Bradford – 13th
Lauren Mullin – 18th
Jack Duchesne – 19th

Jan.19th U16O Cup SL @ TSC
Jack Gillies – 23rd

Jan.18th U16/U19 SL @ Georgian Peaks
Zoe Priest – 1st
Sophie Tran-Chapman – 3rd
Camryn Weames – 4th
Alex Gittens – 6th
Charlie Heisz – 1st
Alexis Tran-Chapman – 2nd
Andrew Stevens – 3rd
Will Locklin – 4th
Luc Mazzuca – 9th
Dylan Bower – 16th
Charlie Poulter – 17th
Callum Taylor – 18th

Jan.17th U14 OCup GS @ Craigleith
Mason Priest – 4th
Matthew Poulter – 19th
Kaitee Jones – 12th

Jan.5th U14 OCup SL @ Mansfield
Kaitee Jones – 2nd
Mason Priest – 5th

Jan.3 U10-U12 Mansfield Invitational PSL
Maya Mikitchook – 3rd
Phoebe Nobbs – 4th
McKenna Bryant – 5th
Claire Dennison – 7th
Tennyson Bryant – 9th
Lincoln Martin – 2nd
Kinzie Joens – 2nd
Kendal Jones – 3rd
Mackenzie Martin – 6th
Kylie Ferguson – 7th
Bridget Daca – 8th
Dustin Hay – 2nd
Jesse Tiviluk – 5th
Matteus Preiner – 7th